Jõululoosikingist sai palju rõõmu!

Möödunud aastal tuli seminari jõulupeole kaasa võtta teistmoodi kingitus – pakkumine ühiselt veedetud ajaks. „Kingid“ kirjutati kaartidele, mida hiljem loosi korras endale tõmbasime. Mina sain endale kaardi kingitusega „Lastehoid“, kuid ei osanud sellest rõõmu tunda – minul ju lapsi ei ole!?

Kingi autorid olid esimese kursuse tudengid Triin Kasemaa ja Triin Lillep. Selgus, et eesmärk on hoopis üheskoos kellegi teise lapsi hoida. Kirjeldasin neile kaht perekonda ja neil läks kohe tuluke põlema ühe kolme lapsega üksikema puhul. Tol perel on olnud mh unistus Soome sõita, kuna vähemalt lapsed ei ole välismaal kunagi käinud. Selgus, et üks Triinudest töötab laevafirmas Viking Line ja tal on võimalus meid kõiki varustada edasi-tagasi laevapiletitega ning mõlemal suunal rootsi lauas einestamisega. Mõistsin, et siin on vastus minu palvetele! Olen unistanud, et just tolle pere kolm last saaksid nautida rootsi laua küllust ja heade andide rohkust kui Jumala heldust. Üksi oleks sellise reisi organiseerimine mitmes mõttes üle jõu käinud.

14. oktoober oli Helsingis kuldne sügisilm. Käisime SeaLife meremaailmas veealust elu imetlemas, Sibeliuse pargis sügislehtedes sahistamas, kaljul pikniku pidamas ja mere ääres. Pärastlõuna veetsime Helsingist 40 kilomeetrit põhjapool asuvas Järvenpää linnas, kus elab minu armas sõbranna perega. Oli hea osaduslik aeg ja imetore sügispäev, mida tänagi soojusega meenutame.

Kui olin öösel peale laeva maabumist Tallinnas pereema lastega koju sõidutanud, sain talle ulatada ümbriku rahatähega. Selle oli palunud talle edastada üks Ahvenamaa kalamees kauges saarekülas siis, kui kuulis, mis mul lähipäevil Helsingis ees seisab. Meenuvad soomerootsi lauljanna Nina Åströmi sõnad: „Kui mina teen, teen nii, et mul oleks hea ja võib olla ka Sinul. Kui Jumal teeb, teeb Ta nii, et hea on väga paljudel“.

Õnn on olla osa imest, mis sünnib siis, kui Tema hakkab kokku panema suuremat puslepilti ja kaasab sellesse neid, kelle südamed on avatud. Siis sünnib midagi, mida inimene oma parimaski unistuses ei oska ette näha ega täide viia. Sünnib ime.

Tänan südamest kõiki jõulupeo korraldajaid avara mõtteviisi, Triinusid väga meeldiva koostöö ning Jumalat Tema helduse eest. See oli üks väga eriline jõulukink, mis jääb südametesse kauaks helisema.

Jaga lehte